MUDr. Michaela Svobodová - výživová poradkyně

Novoroční předsevzetí

Předsevzetí

Proč nám nevydrží novoroční předsevzetí ?
Jistě to všichni znáte - dáme si na Nový rok odvážné předsevzetí, které se může týkat opravdu čehokoliv, a - měsíc s měsícem se sejde a my po nějaké době zjistíme, že jsme opět nevydrželi, že jsme selhali nebo zklamali sami sebe. Někoho to netrápí a naopak někdo každoročně zažívá pocity hněvu, vzteku nebo frustrace…
Každé naše předsevzetí, nebo také řečeno cíl, by mělo mít několik aspektů, několik pravidel, několik částí. A to si mnozí lidé ani neuvědomí a z toho pak vyplývá to, že nevydrží nebo že to prostě “nedají”.

Vždy bychom měli vědět, co vlastně chceme a být co nejvíc konkrétní (např. chci zhubnout, chci mít lepší kondici, chci se naučit cizí jazyk…), naše přání nebo cíl by mělo být změřitelné (kolik chci zhubnout, kolik chci uběhnout kilometrů, jak a kde se domluvím cizím jazykem), cíl by pro nás měl být přiměřenou výzvou a ambicí, ne nějakou stresovou záležitostí ( v hubnutí to např. znamená, nedat si cíl zhubnout 1 kg za rok, ale např. 2 kg za měsíc), náš cíl by měl být reálný, tj. splnitelný v rámci všech podmínek (např. nereálný cíl je po týdenním běžeckém tréninku chtít uběhnout maraton), cíl by měl být zároveň časově dostupný, reálný v čase, jeho plnění by mělo být časově ohraničené na nějaké období (“chci zhubnout” nebo “ chci zhubnout za půl roku 6 kg, tzn. budu hubnout každý měsíc 1 kg, což je pro mě přijatelné a reálné, tudíž dosažitelné”)

Mnoho lidí selhává právě tady… nemají metodiku. Mají sice přání nebo cíl, ale není to správně definované, nevědí, jak na to, jak začít, jsou na to sami, neumí si s tím poradit, nemají informace, potřebují pomoc.
Mnoho lidí nemá motivaci, což je mnohdy věc vnitřního nastavení a osobního postoje, ale též postoje a podpory nejbližšího okolí a rodiny.
A pokud tyto dva faktory - metodika a motivace chybí nebo jsou přítomny jen částečně, tak samozřejmě příjde selhání a zklamání.
Ale nezoufejte !
Vždy se s tím dá něco udělat. Moje práce s klientkami nebo klienty je právě taková, mám metodiku, vyzkoušenou léty praxe (poradím vám jak na to) a umím vás pozitivně a správně motivovat !

Takže pokud bychom chtěli povídání o novoročních předsevzetích uzavřít v pozitivním duchu, tak vaše jediné novoroční předsevzetí by mělo být o tom, že vyplníte kontaktní formulář a vše ostatní se dozvíte při osobním jednání se mnou!!

Přeju Vám krásný nový rok a vše dobré!
Michaela Svobodová.