MUDr. Michaela Svobodová - výživová poradkyně

Hubnutí a Vánoce

Hubnutí a Vánoce

Jak zhubnout, resp. jako nepokazit hubnutí o Vánocích? Pokud jste v procesu hubnutí, tak je jisté, že Vánoce budou pro Vás výzva. Pokud ještě jen přemýšlíte o hubnutí, tak začít nyní hubnout se Vám vyplatí pouze tehdy, pokud jste stoprocentně odhodlaní, protože Vánoce jsou jen jednou do roka.
Pokud patříte k jednomu procentu lidí, kteří dokážou všechno striktně dodržet, tak klidně pokračujte v hubnutí, resp. můžete bez obav začít hubnout i přes Vánoce
Tento článek je ale zaměřen pro zbývajících 99%, kteří si chtějí vychutnat Vánoce a přitom moc nepřibrat…

Jelikož nám do Vánoc zbývá ještě pár dní, tak v tomto období zaberte na 100%. Dodržujte všechno, hýbejte se, zdravě se stravujte, abyste ještě nějaké to kilo zhubli. Protože pokud do Vánoc zhubnete například kilo a přes Vánoce ho přiberete, budete mít čistý štít a od nového roku budete pokračovat úspěšně v dalším hubnutí.

Ale pokud jste již nyní polevili, tak je možné že ještě do Vánoc přiberete kilo, o Vánocích další tři a snadno se může stát, že v novém roce už nenajdete dostatek vnitřních sil, pokračovat v hubnutí a Vaše současná snaha zhubnout přijde nazmar.

Jak „přežít“ vánoční týden (24.12 – 1.1)?
Důležitá je příprava Vánoc – přemýšlejte dopředu! Napečte (kupte) o 30% méně cukroví a všech sladkostí – uvidíte, nikdo si to ani nevšimne, udělejte méně bramborového salátu, abyste ho ještě týden nedojídali, slazené nápoje kupujte „light“, kupte menší balení kolekcí. Nejenže ušetříte, ale i pomůžete svému hubnutí.
Každý den alespoň jednou odolejte pokušení, neudělejte např.. 4 prohřešky ale jen 3, a nebuďte líní. Zajděte si zalyžovat (za ušetřené peníze na stravě), nebo si udělejte výlet do hor, nebo si dejte závazek, že každý vánoční den začnete 15 minutovým cvičením – vyzkoušejte to, pokud to zvládnete, uvidíte jaký budete mít dobrý pocit.